Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Tiry w nocy nie wjadą do Łomży - zaostrza się konfilkt prezydenta miasta z wojewodą

Od 22.00 do 6.00 rano samochody ciężarowe o masie całkowitej większej niż 12 ton nie mogą wjeżdżać do Łomży. Taką decyzję podjął prezydent miasta. Dzisiaj na drogach wjazdowych do Łomży pojawiły się informujące o tym znaki. Sprzeciwił się temu wojewoda podlaski, który nakazał prezydentowi usunięcie znaków. Między urzędami krążą pisma, tymczasem dzisiaj o 9.00 pracownicy jednej z miejskich spółek odsłonili znaki, które stały już od kilku dni. Informacje o zmianach Ratusz wysłał do łomżyńskiej Policji i Inspekcji Transportu Drogowego.

"Zakaz nie dotyczy samochodów, które obsługują łomżyńskie firmy i tych, które prowadzą działalność na terenie powiatu" - mówi zastępca prezydenta Łomży Marcin Sroczyński. Wg niego pismo wojewody, które nakazuje zlikwidowanie znaków jest obciążone wadą prawną. Innego zdania są prawnicy wojewody, dlatego jak mówi jego rzecznik Mirosław Piontkowski - jeżeli Ratusz nie zastosuje się do nakazu, dostanie kolejne pisemne upomnienie. Sprawa może być także rostrzygnięta w postępowaniu administracyjnym. Na razie i wojewoda i prezydent Łomży poinformowali o swoich stanowiskach Ministra Transportu. Tymczasem znaki stoją, a Policja i Inspekcja Trasportu Drogowego mogą egzekwować przestrzeganie nowego zakazu.

 

Czytaj także: Długa wojna o TIRy  

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę