Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Mniej urzędników w łomżyńskim ratuszu

O kilkanaście osób zmniejszyła się liczba tych, którzy pracowali w łomżyńskim magistracie. Nie jest to jednak związane z jakąś gruntowną reorganizacja urzędu, czy wprowadzeniem nadzwyczajnych oszczędności w administracji, a brakiem funduszy na roboty publiczne i prace interwencyjne w miejscowym Urzędzie Pacy. Z ostatnim dniem czerwca z pracy w Urzędzie Miasta musieli odejść ci, co na takich właśnie warunkach tam pracowali. Jak podkreśla wiceprezydent Marcin Sroczyński pieniędzy na ich samodzielne zatrudnienie nie znaleziono bowiem też w Ratuszu.

Niewątpliwie mniej pracowników w urzędzie nie wpłynie na przyspieszenie obsługi petentów. Prezydent Sroczyński zapewnia, że zostaną dołożone wszelkie starania, aby straty kadrowe nie były odczuwalne. Niemniej brak takiej możliwości zatrudniania pracowników jest stratą i dla urzędu i dla tych ludzi.
Jak się okazuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży pieniędzy na tzw. aktywne formy zwalczania bezrobocia nie ma. Co ciekawsze - "raczej nikt nie powinien się nastawiać, że jakieś duże sumy na ten cel w tym roku do Łomży spłyną" – dodaje dyrektor urzędu Mieczysław Bieniek.
Dodajmy, że w Łomży jako bezrobotne zarejestrowanych jest 8 tysięcy osób.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę