Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Maja Chełstowska zdobyła złoto na jednych z największych regatach świata

Główne zdjęcie
Maja Chełstowska ze swoją złotą osadą (Maja w środku, za sternikiem)

Head of the Charles Regatta to corocznie odbywające się zawody wioślarskie na rzece Charles River w Bostonie, Massachusetts. Biorą w nich udział zespoły z całych Stanów Zjednoczonych oraz wiele drużyn z innych krajów. Regaty te są drugimi co do wielkości na całym świecie, bierze w nich udział każdego roku około 7000 zawodników i zawodniczek. Swoich faworytów dopinguje przez dwa dni zawodów blisko 300 000 ludzi, którzy przylatują z całych Stanów Zjednoczonych specjalnie na tę okazję.

W tym roku zawody przypadały na 20 i 21 października. Piękna pogoda i temperatura 25 st C dopisała zarówno zawodnikom jak i kibicom, wzdłuż rzeki Charles. Na regaty przylatują osady wioślarskie z różnych stron  świata np. Chin, Holandii, Kanady, Wielkiej Brytanii lub Republiki Południowej Afryki.
Wśród zwycięzców Head of the Charles Regatta, można wymienić także wioślarkę z Łomży, która zdobyła złoto w kategorii juniorzy High School (Youth Eights Women) – ósemka ze sternikiem, Maja Chełstowska, razem ze swoim zespołem Community Rowing Inc ( CRI) z Bostonu, w którym na codzień trenuje  wygrała wyścig z przewagą 20 sekund nad następną osadą, w tej kategorii startowało 49 osad wioślarskich. Niedzielne zwycięstwo było uwieńczeniem ciężkich treningów oraz czwartym z rzędu złotym medalem w sezonie jesień 2007. Do  osiągnięć Mai i jej osady w sezonie jesień 2007 można dodatkowo zaliczyć zwycięstwa w Textile River Regatta w Massachusetts, Head of the Housatonic w Connecticut, oraz New Hampshire Championships Regatta.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę