Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Jechał tirem przez ponad 20 godzin i wpadł w Łomży

Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar. Kierowca łotewskiego tira, który przez prawie dobę prowadził samochód wpadł w Łomży na kontrolę Inspekcji Transportu Drogowego. Sprawdzając dokumenty samochodu kontrolerzy ITD odkryli, że kierowca prowadził pojazd do chwili kontroli bez wymaganego odpoczynku dziennego przez 20 godzin i 40 minut. Został ukarany grzywną w wysokości 150 zł, a na jego pracodawcę nałożono karę 10350 zł.


Z ustaleń kontroli łotewskiej ciężarówki wynikało, że jej kierowca w czwartek i piątek jadąc ponad 20 godzin przekroczył maksymalny dzienny okres prowadzenia pojazdu o 10 godzin i 40 minut. W tym czasie zafundował sobie jedynie 1 godzinę i 15 minut odpoczynku.
Okazało się, także że to nie pierwszyzna...  Przed kilkoma dniami prowadził pojazd bez wymaganego odpoczynku przez 14 godzin i 10 minut i tym samym przekroczył maksymalny dzienny okres prowadzenia pojazdu o 4 godziny i 10 minut.
Po zatrzymaniu w Łomży kierowca łotewskiego tira poza uiszczeniem grzywny został zmuszony także do odpoczynku.
cz
so, 20 października 2007 09:25
Data ostatniej edycji: so, 20 października 2007 09:28:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę