Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Supermarket przy skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i ulicy Zawadzkiej może być dalej budowany

Główne zdjęcie
budowa supermarketu pomiędzy Zawadzką a Piłsudskiego

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie odmówił stwierdzenia nieważności decyzji prezydenta zezwalającej na budowę obiektu. Wcześniej tak uznał wojewoda podlaski. W opinii urzędników wojewody przy wydawaniu przez władze miasta pozwolenia na budowę miało dojść do rażącego naruszenia prawa. Budowany supermarket miał mieć halę sprzedaży o ok. 800 m.kw. większą niż dopuszcza prawo. Tymczasem zdaniem GINB w Warszawie hala nie jest za duża, a decyzja prezydenta Łomży była zgodna z prawem i jako taka w dalszym ciągu obowiązuje.

Przypomnijmy zamieszanie z budową tego supermarketu trwa od ośmiu miesięcy. Wówczas oddziału Administracji Architektoniczno- Budowlanej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży badał dokumentację obiektu. Ich uwagę zwróciła ścianka ażurowa o wysokości dwóch metrów, za pomocą której w hali przyszłego supermarketu wydzielono  tzw. „wystawkę” ciągi komunikacyjne pomiędzy wystawką i halą sprzedaży. Zdaniem urzędników wojewody to zabieg techniczny, który miał przysłonić fakt, że hala jest za duża, ale faktycznie nic nie zmieniał. Po kilku miesiącach sporów wojewoda podlaski uchylił wydaną przez prezydenta decyzję dopuszczająca takie rozwiązanie. Inwestor odwołał się jednak do Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie, a ten stwierdził, że wszystko było i jest dobrze.
W uzasadnieniu decyzji napisał, że aby rozwiać wątpliwości czy hala jest za duża czy w sam raz, GINB zapytał nawet projektanta supermarketu jaką powierzchnię ma w nim hala sprzedaży. Wobec jego  deklaracji, że ma ona poniżej 2 tys m.kw. GINB odmówił stwierdzenia nieważności wydanej przez prezydenta decyzji, tym samym uchylając wydane przez wojewodę podlaskiego postanowienie. Oznacza to, że supermarket może być dalej budowany...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę