Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Do wyborów wszystko gotowe

Około 380 tysięcy kart do głosowania w środę zostanie przywiezionych do łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Stąd karty trafią do poszczególnych gmin, a następnie do lokali wyborczych. Jak podkreśla Jerzy Dołęgowski dyrektora delegatury póki co wszystko przebiega zgodnie z planem i nie ma żadnych przesłanek wskazujących, by w niedzielę coś mogło zakłócić wybory.

Na terenie byłego województwa łomżyńskiego uprawnionych do głosowania jest blisko 240 tys osób.  Choć każdy z wyborców ma dostać dwie karty – jedną z kandydatami do Sejmu, drugą z kandydatami do Senatu, to samych kart będzie znacznie mniej. Karty wydrukowano  dla 80% wyborców... Jak pokazuje doświadczenie to i tak znacznie więcej niż potrafimy wykorzystać.
Karty w czwartek i piątek będą rozwożone po regionie.
Do wyborów zostali już przygotowani także członkowie komisji wyborczych, który przeszli specjalne przeszkolenie. Sprawny jest także system informatyczny, który ma obsługiwać wybory.
- System przeszedł już testy. Komisje wprowadzały próbne dane i wszystko działa bez zastrzeżeń -  zapewnia Dołęgowski.
System informatyczny obsługujący wybory pozwala  na bieżąco (http://wybory2007.pkw.gov.pl/) - już w kilka godzin po zamknięciu lokali wyborczych - obserwować napływające wyniki z poszczególnych komisji.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę