Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Mundurki obowiązkowe, ale jeszcze nie powszechne

Choć formalnie obowiązek przychodzenia do szkoły w strojach jednolitych istnieje już od 1 września, po miesiącu jego obowiązywania w ogromnej części szkół jest on martwy. Jak wynika z danych białostockiego kuratorium oświaty uczniowie co trzeciej szkoły z terenu województwa podlaskiego na początku października nie mieli jeszcze mundurków. Kuratorium daje jeszcze miesiąc na dopełnienie obowiązku, a później grozi karami dyrektorom szkół.

Ponad 200 szkół podstawowych i gimnazjalnych w województwie podlaskim nie ubrało jeszcze swoich uczniów w mundurki. Takie są wyniki ankiety, jaką do dyrektorów szkół skierowało Podlaskie Kuratorium Oświaty. Do 5 października dyrekcje miały odpowiedzieć na 4 pytania, dotyczące realizacji zmian wynikających z nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Jednym z pytań było to, czy szkoły podstawowe i gimnazjalne do 30 września zdążyły wprowadzić jednolite stroje w swoich szkołach.
- Prawie 400 to zrobiło, nie udało się przeszło dwustu placówkom - mówi Małgorzata Palanis, rzecznik prasowy Podlaskiego Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
Mundurków na początku października mundurków nie było jeszcze w 138 podstawówkach i 79 gimnazjach.
Do szkół, w których nie udało się zakończyć procesu wprowadzania mundurków, trafią zalecenie Kuratora Oświaty nakazujące przestrzegania prawa. Jeśli dyrektor przez cały październik nie poradzi sobie z tym problemem w listopadzie czekać go będzie kara... W ostateczności nawet utrata pracy.
200829104429.jpg
cz
pon, 15 października 2007 21:32
Data ostatniej edycji: wt, 16 października 2007 07:33:40

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę