Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Pasażerowie „terroryści”

Pijani kibice kick-boxingu „sterroryzowali” kierowców wiozącego ich autokaru. Zostali zatrzymani na przejściu w Budzisku, gdy przerażeni kierowcy opowiedzieli strażnikom granicznym, że pasażerowie wielokrotnie grozili im pozbawieniem życia. Jak podaje mł. asp. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku według relacji kierowców na stacji benzynowej w Grajewie kibice ukradli dwie pary okularów.

W sobotę nad ranem do funkcjonariuszy Straży Granicznej na przejściu polsko-litewskim zgłosiło się dwóch kierowców autokaru przewożącego kibiców na Łotwę. Mężczyźni sprawiali wrażenie przerażonych. Opowiedzieli strażnikom o podróży z Chorzowa, w trakcie której pasażerowie autokaru wielokrotnie grozili im pozbawieniem życia. Pracownicy przejścia granicznego nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy. Odstawili go na boczny parking i wezwali na miejsce Policję. Mundurowi zatrzymali wszystkich 14 pasażerów autokaru.
Jak ustalili policjanci autokar z kibicami  kick boxingu wyjechał w piątek wieczorem z Chorzowa. Celem podróży był wyjazd na zawody w Rydze na Łotwie, gdzie miał walczyć jeden z ich kolegów. Według relacji kierowców przez większą część drogi kibice pili alkohol. Mniej więcej po minięciu Warszawy pasażerowie zaczęli zachowywać się agresywnie najpierw wobec siebie, a później wobec kierowców. Co kilkanaście minut kazali zatrzymywać autokar, wychodzili na zewnątrz. Gdy w końcu jeden z kierowców odmówił w jego stronę padały groźby, że jeśli nie zatrzyma pojazdu to ci po prostu go zabiją. Po tych słowach prowadzący autokar posłusznie wykonywali już wszystkie polecenia pijanych kibiców. Byli tak zastraszeni, że bali się zadzwonić po Policję. Planowali nawet na jednym z przystanków zostawić autokar i uciec, gdyż obawiali się, że groźby zostaną spełnione.  Dopiero w sobotę rano na przejściu granicznym w Budzisku kierowcy zdecydowali się poprosić o pomoc funkcjonariuszy Straży Granicznej. Okazało się, że prawie wszyscy awanturnicy byli pijani. Mieli od pół do ponad dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymani to mieszkańcy województwa Śląskiego w wieku od 18 do 33 lat. Dzisiaj 13 z nich usłyszało zarzut stosowania gróźb karalnych oraz zmuszania do określonego zachowania. Ostatni z czternastki zachowywał się spokojnie i nie brał udziału w awanturze. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyznom grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę