Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Remonty, nowe samochody i pistolety dla podlaskiej policji

Budowę i remont ponad 60 obiektów, zakup blisko 500 pojazdów i niemal 2 tys. pistoletów przewiduje program modernizacji policji w województwie podlaskim do 2009 roku. Jego założenia przedstawiono w Białymstoku. Na modernizację obiektów policja ma dostać z budżetu państwa około 40 mln złotych. Ma być wybudowana nowa siedziba komendy w Grajewie, budynek garażowy w Sokółce i stanowisko kierowania w Komendzie Wojewódzkiej. W pozostałych obiektach policyjnych mają być przeprowadzone remonty.

Gdzie i w jakim zakresie, podlascy policjanci zdecydować mogą sami. Natomiast zakupy większości sprzętu realizowane mają być przez Komendę Główną. Podlaska policja dostała też dodatkowo ponad 190 etatów na zatrudnienie pracowników cywilnych. Zastąpią oni funkcjonariuszy, którzy zajmują się logistyką czy też innymi zadaniami, które nie wymagają policyjnego wyszkolenia. Policjanci zaś z tych stanowisk przejdą do typowych zadań policji. Program modernizacyjny policji zakłada też wzrost uposażenia funkcjonariuszy, w tym roku średnio o nieco ponad 200 złotych.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę