Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

czwartek 11.10.2007

Gazeta Wyborcza - Podlasie wzbogaciło się o dziesięć milionów Gazeta Współczesna - Przedwyborcze obietnice Kurier Poranny - Sepsa?

Gazeta Wyborcza - Podlasie wzbogaciło się o dziesięć milionów
Tyle w sumie wpadnie do wojewódzkiego budżetu z unijnych funduszy. Lokalni przedsiębiorcy dostaną 1,5 mln zł, na rozwój turystyczny regionu pójdzie 1,7 mln euro.
Dobrą wiadomością podzielili się wczoraj z dziennikarzami Karol Tylenda i Cezary Ołdakowski z Urzędu Marszałkowskiego.
1,5 mln zł (w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego) trafi do 17 przedsiębiorców, którzy zgłosili się po unijne dotacje, a jeszcze ich nie dostali, choć powinni.
- Ta sprawa budziła wiele emocji. Projekty zostały zaakceptowane i dobrze ocenione, a ludzie nie dostali pieniędzy, bo zabrakło środków - wyjaśnia Tylenda, odpowiedzialny za unijne fundusze. - Ale ponieważ Podlasie płynnie realizuje przedsięwzięcia, minister rozwoju regionalnego dał nam dodatkowe pieniądze.
Kwota 1,7 mln euro (z programu Interreg) pozwoli z kolei dofinansować 11 projektów. Jeden z nich - "Nieznana Europa", realizuje Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna, która dostanie 666 tys. euro. - To początek dużej turystycznej inwestycji, środki pójdą na promocję i rozbudowę bazy turystycznej. Dokończony zostanie też remont Kanału Augustowskiego - tłumaczy Tylenda. Z kolei Wigierski Park Narodowy dołoży 1,3 mln zł do budowy Muzeum Jezior. A 900 tys. zł pójdzie na budowę ścieżek rowerowych w Białymstoku, Łomży i Suwałkach.
więcej: Gazeta Wyborcza - Podlasie wzbogaciło się o dziesięć milionów

Gazeta Współczesna - Przedwyborcze obietnice
Białystok. Polskie pensje rosną z miesiąca na miesiąc, ceny idą w górę, ale wysokość emerytur nie nadąża za tymi zmianami. Od przyszłego roku ma być inaczej.
Coroczna waloryzacja rent i emerytur zależna od wzrostu cen i wynagrodzeń – taki prezent obecnym i przyszłym seniorom sprawili parlamentarzyści tuż przed rozwiązaniem Sejmu i Senatu. Dzięki temu, o ile przepisy nie zostaną zmienione, każdy emeryt co roku będzie mógł się spodziewać podwyżki.
Skomplikowane zasady
– Może nie będą to wielkie kwoty, ale taka waloryzacja była naszym naczelnym postulatem wobec rządzących – tłumaczy Elżbieta Arciszewska, przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Obecnie obowiązujące przepisy także przewidują waloryzację, ale zasady jej przeprowadzania są skomplikowane. Poza tym podwyżka może mieć miejsce nawet co trzy lata i nie uwzględnia wzrostu pensji. Dlatego największe organizacje seniorskie walczyły o zmianę tych zapisów. Słowo „waloryzacja” jest zresztą doskonale znane wielu emerytom z naszego regionu.
– Jeśli dostaję 800 zł miesięcznie, a słyszę, że w naszym kraju zarabia się więcej niż 2 tysiące, to zastanawiam się, czy ktoś w ogóle o nas dba – mówi Anna Kaźmierczak, emerytka z Białegostoku. – Poza tym, na życie stać tych, którzy pracują, a nie biednych emerytów. Dlatego cieszę się, że dostanę choćby parę groszy więcej.
więcej: Gazeta Współczesna - Przedwyborcze obietnice

Kurier Poranny - Sepsa?
Do białostockiego szpitala trafił ośmioletni chłopiec z podejrzeniem sepsy. Jego koledzy z klasy i ich rodzice powinni przyjąć antybiotyki.
Na wszelki wypadek. Oczywiście najpierw muszą jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego
Stan chłopca jest stabilny. - Jest przytomny - mówi nam Jacek Skorochodzki, lekarz z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. - Nie znamy jeszcze bakterii, która tę chorobę wywołała. Właśnie przeprowadzamy badania.
Wyniki będą znane najwcześniej za dwa dni.
więcej: Kurier Poranny - Sepsa?
 

cz
cz, 11 października 2007 06:10
Data ostatniej edycji: cz, 11 października 2007 06:14:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę