Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Bezcenne inwestycje w środowisko

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umorzy Łomży 15% z zaciągniętej przed 9 laty pożyczki To niemal równe 4 mln zł. Umorzenie było możliwe pod warunkiem przekazania przez miasto takiej samej kwoty na dofinansowanie innego przedsięwzięcia związanego z ochroną środowiska. Miasto to zrobiło budując specjalne separatory, które zbierają zanieczyszczenia wód spływających do kanalizacji deszczowej.

Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza prezydent Jerzy Brzeziński już podpisał stosowną umowę o umorzeniu pożyczki z przedstawicielem NFOŚiGW. Dzięki temu z końcem grudnia tego roku Fundusz daruje nam kwotę 3 mln 945 tys. zł, czyli 15% kwoty pożyczki, którą miasto zaciągnęło w 1998 r. na modernizację oczyszczalni ścieków.
Wybudowane „w zamian” separatory przyczynić się mają do drastycznego ograniczenia zanieczyszczeń przedostających się kanalizacją burzową do Narwi i Łomżyczki. Ocenia się, że 21 separatorów ma o około 80% zmniejszyć ilość zawiesin przedostających się do wód tych rzek.  Wartość tej inwestycji to nieco ponad 4 mln 350 tys zł.   

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę