Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska specjalna postrefa będzie w Nowogrodzie?

Działkę o powierzchni blisko 24 hektarów przekazali radni gminy Nowogród na potrzeby tworzącej się Łomżyńskiej Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To znacznie więcej niż ma zajmować podstrefa w samej Łomży. Zainwestowaniem w Nowogrodzie zainteresowanych jest kilku przedsiębiorców. Co najmniej jeden z nich już złożył list intencyjny w zarządzie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Burmistrz Nowogrodu Józef Piątek nie chce ujawnić szczegółów wniosków, ale podkreśla, że „ma nadzieje, że coś z tego wyjdzie”.

Działka w Nowogrodzie, którą radni wskazali pod potrzeby specjalnej strefy ekonomicznej   znajduje się przy drodze do Sławca. Jej właścicielem jest Agencja Własności Rolnych Skarbu Państwa.
Przypomnijmy o pomyśle na utworzenie w Łomży podstrefy SSSE mówi się już od lutego tego  roku. Okaząło się, jednak że miasto nie ma wystarczająco dużo gruntów na których można  ulokować inwestycje. Przedsiębiorcy, którzy wyrażali chęć zainwestowania w Łomży potrzebowali około 50 ha ziemi, a władze miasta wygospodarowały zaledwie 16 ha i to w trzech różnych działkach. Sposobem wyjścia z impasu było znalezienie gruntów poza miastem i przekonanie biznesmenów, że tam też warto zainwestować. W przypadku Nowogrodu - jak się wydaje - coś takiego się udało. W piątek Rada Miasta i Gminy Nowogród przyjęła uchwałę umożliwiającą włączenie blisko 24 ha działki w Nowogrodzie w granice przyszłej łomżyńskiej podstrefy SSSE.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę