Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Akt oskarżenia w sprawie korupcji przy lokalizacji hipermarketu w Łomży

Korupcja, poświadczenia nieprawdy, a nawet pranie brudnych pieniędzy – takie zarzuty znalazły się w akcie oskarżenia skierowanych przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie do Sądu Okręgowego w Białymstoku w sprawie nieprawidłowości przy lokalizacji hipermarketów w Białymstoku i Łomży. Akt obejmuje łącznie 11 osób, którym postawiono 23 zarzuty. Wśród nich jest także były architekt miejski Łomży Andrzej Z. Z akt sprawy wynika, że miał on przyjąć od przedstawicieli spółki Echo Investment łącznie 14 tys zł łapówki za przychylność i pomoc przy planowanej przez nich inwestycji w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.


W „łomżyńskim” wątku sprawy aktem oskarżenia objęte są trzy osoby. Andrzej Z. wieloletni szef Oddziału Urbanistyki i Architektury Wydziału Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Łomży miał trzykrotnie przyjmować korzyść majątkowa od przedstawicieli Echo Investment, firmy która jest zainteresowana budową hipermarketu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży.
- Do przekazywania pieniędzy miało dochodzić w Łomży i Piątnicy w okresie październik 2003 – wrzesień 2005 – mówi prokurator Ewa Piotrowska rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.
Andrzej Z. miał dwukrotnie przyjmować pieniądze od architekta współpracującego z firmą Echo Investment – 5 tys zł. i 4 tys zł - i raz - 5 tys zł - od Marka P. ówczesnego dyrektora działu zakupów nieruchomości Echo Investment.
- Wszystkie trzy osoby, które usłyszały od prokuratorów zarzuty w związku z nieprawidłowościami przy lokalizacji hipermarketu w Łomży złożyły wnioski o dobrowolne poddanie się karze. A więc w tym wypadku żadnych wątpliwości nie ma  – podkreśla prokurator Piotrowska.       

Przypomnijmy, że Andrzej Z. został zatrzymany w związku z ta sprawą pod koniec czerwca ubiegłego roku. Ponad 4 miesiące spędził w tymczasowym areszcie, tracąc międzyczasie funkcję architekta miejskiego Łomży. W maju tego roku prezydent Łomży Jerzy Brzeziński powołał mgr inż. arch. Andrzej Z. w skład Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Komisje jest jest ciałem doradczym prezydenta Łomży w sprawach związanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym. Podstawowym zadaniem Komisji jest opiniowanie opracowań urbanistycznych dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego, w tym projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i ich zmian, a także projektów studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.


 
cz
pon, 01 października 2007 15:21
Data ostatniej edycji: wt, 02 października 2007 07:11:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę