Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Szpital liczy straty...

Główne zdjęcie
dyr. szpitala Marian Jaszewski

„W tym roku w wyniku przede wszystkim protestu lekarzy łomżyński szpital stracił już ponad 5 mln zł” – oceniał dyrektor placówki Marian Jaszewski. Gro tych strat zostało”wypracowanych” w maju i czerwcu gdy przez 40 dni lekarze prowadzili strajk, a przez ten czas szpital pracował jak na ostrym dyżurze. Straty jednak powstały także we wrześniu, gdy szpitalowi udało się wypracować niewiele ponad 80% zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia usług.


W tej chwili dług wymagalny łomżyńskiego szpitala przekroczył już 10 mln zł.
- Na koniec ubiegłego roku było to ok 5,5 mln zł. Reszta powstała teraz w wyniku strajku lekarzy – mówił Marian Jaszewski.
Po dziewięciu miesiącach kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowie wypracowany jest na poziomie około 92%. Choć jeden z punktów podpisanego w niedzielę porozumienia mówi, że „protestujący lekarze dołożą wszelkich starań aby zrealizować w pełni umowę zawartą z POW NFZ na rok 2007” to zdaniem Jaszewskiego będzie to trudne. Tymczasem w tym roku NFZ po raz pierwszy bez większych problemów wypłaca szpitalom pieniądze za wykonane zabiegi ponadlimitowe.
- Gdyby łomżyński szpital, tak jak w latach poprzednich, wykonał więcej zabiegów medycznych sytuacja finansowa placówki byłaby znacznie lepsza – ocenia dyrektor Jaszewski.
Dodajmy, że roczny kontrakt szpitala z NFZ-etem opiewa na około 60 mln zł.    
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę