Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

„Wygaszanie” oddziałów i ewakuacja

Dwa oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zostaną w poniedziałek czasowo zamknięte, a na znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji oddziale noworodkowym pracować będą od 1 października lekarze wolontariusze - poinformował dyrektor szpitala Marian Jaszewski. To reakcja na decyzję strajkujących lekarzy, którzy w czwartek nie zgodzili się na warunki finansowe zaproponowane przez samorząd województwa. Jeśli nie dojdzie do porozumienia samorządu województwa ze strajkującymi lekarzami, 1 października do pracy w szpitalu wojewódzkim w Łomży może nie przyjść ok. 90 lekarzy, którzy kilka miesięcy temu złożyli wypowiedzenia.

Czasowe zamknięcie oddziałów Jaszewski nazywa ich "wygaszaniem". Powiedział też, że zadecydował w czwartek o ewakuacji trzech pacjentów wygaszanego oddziału zakaźnego: dwóch do Powiatowego Szpitala w Kolnie  i jednego na inny oddział szpitala. - Z drugiego z wygaszanych oddziałów, okulistycznego, wszyscy pacjenci mają być do niedzieli wypisani do domów - dodał Jaszewski.
Jaszewski zasugerował lekarzom z oddziału noworodkowego, aby po pierwszym października przynajmniej do środy przychodzili do pracy za darmo, jako wolontariusze. „Zgodzili się, ale wypowiedzeń na dzień dzisiejszy nie wycofają, bo nie chcą być łamistrajkami, co rozumiem” - powiedział Jaszewski.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę