Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent list napisał...

Prezydent Jerzy Brzeziński zaapelował do lekarzy i dyrekcji szpitala o wykazanie dobrej woli, a do Marszałka Województwa Podlaskiego, Posłów Ziemi Łomżyńskiej i Radnych Sejmiku Województwa Podlaskiego o osobiste zaangażowanie się i pomoc w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Swój apel zawarł w liście otwartym opublikowanym na oficjalnej internetowej stronie miasta i rozesłanym do mediów.

Brzeziński napisał w liście: „Z dużym niepokojem obserwuję trwającą od ponad trzech miesięcy akcję protestacyjną lekarzy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Brak porozumienia na linii lekarze – dyrekcja szpitala, może doprowadzić w niedługim czasie do „wygaszania” poszczególnych oddziałów i przenoszenia pacjentów do innych miast.
Ośmielam się zauważyć, iż z usług medycznych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży korzysta około 300 tysięcy mieszkańców naszego regionu. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której ludzie ci zmuszeni będą do leczenia się w innych, odległych miastach Polski. Szpital Wojewódzki w Łomży, to także miejsce pracy setek ludzi, dla których dochód z pracy w tej placówce niekiedy stanowi jedyne źródło utrzymania rodziny. Brak porozumienia, co w konsekwencji może doprowadzić do likwidacji oddziałów i tym samym degradacji szpitala do roli szpitala powiatowego, niewątpliwie będzie niosła konieczność zwolnienia z pracy znacznej części personelu(...).”

* * *
Zamiast komentarza
W lipcu prezydent Jerzy Brzeziński odrzucił prośbę Rady Miasta aby jeszcze raz rozważył możliwość przychylenia się do prośby szpitala o zwolnienie go z konieczności płacenia podatku od nieruchomości. Wniosek szpitala argumentowany był trudną sytuacją finansową w jakiej znalazła placówka, a którą dodatkowo skomplikował trwający blisko 40 dni strajk lekarzy.
W uzasadnieniu prezydent napisał, że zadłużenie szpitala nie jest czymś „nadzwyczajnym” i że „stan gospodarczy kraju czyni, że wiele podmiotów gospodarczych boryka się z wieloma trudnościami nieusuwalnymi, które mogą nawet doprowadzić do zaniechania działalności”.

zobacz:
Prezydent nie chce umorzyć podatków szpitalowi! Z dnia 07-07-13

Prezydent nie ulżył szpitalowi Z dnia 07-08-01

Prezydent nie umorzył ...bo nie wiedział Z dnia 07-08-01 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę