Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Blisko oskarżenia?

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu w Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie ma zostać sporządzony akt oskarżenia w sprawie korupcji przy lokalizacji centrów handlowych w Białymstoku i Łomży. Wśród podejrzanych jest m.in. były architekt miejski Łomży Andrzej Z. Prokuratura postawiła mu zarzut przyjęcia 10 tys zł łapówki od przedstawiciele kieleckiej firmy developerskiej Echo Investment. Firma ta od blisko 10 lat zabiega o możliwość wybudowania przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży dużego centrum handlowego.

Z ustaleń prokuratury wynika, że do przyjęcia łapówki miało dojść latem 2004 roku. Ówczesny architekt miejski Łomży w zamian miał okazać pomoc w zdobywaniu pozytywnych decyzji administracyjnych odnośnie lokalizacji tego hipermarketu. Dwa lata później Andrzej Z. został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut przyjęcia korzyści majątkowej, a następnie sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Architekt w areszcie spędził ponad 4 miesiące, po czym wyszedł za poręczeniem majątkowym. Wcześniej przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Wraz z łomżyńskim architektem zatrzymany był także m.in. Andrzej P. z firmy Echo Invesytment, który dawał mu łapówkę.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę