Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Wielka (szara) wizja Łomżyńskiego Centrum Kultury

Główne zdjęcie
Łomżyńskie Centrum Kultury - widok od frontu

Blisko 11 tysięcy metrów kwadratowych mogłoby mieć Łomżyńskie Centrum Kultury. Dziś architekci z kieleckiego developera Echo Investment, zaprezentowali radnym z Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego koncepcję budynku. ŁCK miałoby stanąć tuż obok hipermarketu, które Echo Investmet chce wybudować przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Radni dopytywali nawet czy aby z projektu nie wynika, że Centrum Kultury i centrum handlowe miałyby wspólne parkingi?

ŁCK - widok z tyłu
ŁCK - widok z tyłu
Plan rozmieszczenia ŁCK. Po prawej stronie fioletowa plama oznacza planowany hipermarket Echo Investment
Plan rozmieszczenia ŁCK. Po prawej stronie fioletowa plama oznacza planowany hipermarket Echo Investment
- Wykonanie koncepcji budowy Łomżyńskiego Centrum Kultury mamy zapisane w tegorocznym budżecie, a Echo Investment samo zaproponowało nam, że ją wykona dla miasta – tłumaczył na wstępie radnym wiceprezydent Marcin Sroczyński. - To dobra dla nas wiadomość, bo nie będziemy musieli wykładać miejskich pieniędzy na wykonanie koncepcji.
Prezydent Sroczyński przekonywał, że istnieje potrzeba budowy takiego centrum i że to co znalazło się w zaprezentowanej koncepcji zostało ustalone z przedstawicielami łomżyńskich jednostek kultury.
W wielkim budynku ŁCK zaprojektowano m.in. salę koncertowa na 1 tys. miejsc, a także sale konferencyjne, baletowe, zajęć technicznych i kilka pokoi gościnnych. W piwnicach budynku znalazły by się kręgielnia i klub muzyczny, oraz parkin na 130 samochodów...
Choć architekci przekonywali, że zarówno te miejsca parkingowe jak i przewidziane na powierzchni, zaprojektowane są pod potrzeby Centrum Kultury, to zaprojektowanie ich od strony planowanego hipermarketu sprawia wrażenie, że mogą być one wykorzystywane na potrzeby właśnie centrum handlowego.
Choć kosztów inwestycji nie przedstawiono, to zdaniem prezydenta Sroczyńskiego pewnie będą one kształtowały się na poziomie 40 mln zł. Radny Tadeusz Zaremba dopytywał czy miasto postarało się o oszacowanie choćby przybliżonych kosztów utrzymania tego obiektu. Niestety nikt na to pytanie odpowiedzi nie znał. Tak samo jak na pytanie czy są realne szanse na pozyskanie środków zewnętrznych na budowę tego centrum.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę