Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dramatyczna sytuacja w łomżyńskim szpitalu - oddział zakaźny będzie wygaszony

Przyjmowanie pacjentów na oddział zakaźny łomżyńskiego szpitala jest od dzisiaj wstrzymane, jutro zapadnie decyzja co dalej z noworodkowym. Według informacji ordynator Marii Wilińskiej zamknięcie oddziału to konieczność ewakuacji dwunastu noworodków w tym czterech o masie ciała poniżej kilograma. Dzisiaj lekarze z oddziału noworodkowego spotykają się z komitetem strajkowym. Dlatego decyzja o ewentualnym wygaszeniu i ewakuacji dzieci zapadnie dopiero jutro. Ale jest to ostateczny termin, żeby zdążyć przetransportować małych pacjentów mówi dyrektor szpitala, Marian Jaszewski. Dzieci trafiłyby do PSK i Szpitala Położniczo-Ginekologicznego w Białymstoku.

Lekarze z oddziału chorób płuc w piątek wycofali wypowiedzenia, oddział neurologiczny także powinien pracować po pierwszym października. Czterech lekarzy nie brało w ogóle udziału w proteście, a ci, którzy strajkowali nie zrezygnowali z dyżurów. Obecna sytuacja w szpitalu to efekt braku porozumienia między lekarzami, którzy w czerwcu złożyli wypowiedzenia, a dyrekcją placówki. Dyrektor twierdzi, że nie może zaoferować więcej niż 500 zł netto przez 3 miesiące, lekarzy taka propozycja nie satysfakcjonuje. Dlatego chcą się zwrócić z prośbą o pomoc do władz województwa.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę