Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Napięcie w szpitalu

Lekarze z oddziału chorób płuc i gruźlicy wycofali wypowiedzenia z pracy – poinformował o tym dyrektor łomżyńskiego szpitala Marian Jaszewski. Tym samym w tej chwili ewentualna ewakuacja groziłaby tylko trzem szpitalnym oddziałom: noworodkowemu z poddziałem intensywnej opieki noworodka, chorób zakaźnych i neurologii. Dodajmy, że w dalszym ciągu w sekretariacie szpitala leży ponad 80 wypowiedzeń umów o pracę złożonych przez lekarzy. Oznacza to, że z pracy chce odejść jeszcze blisko połowa wszystkich pracujący tu lekarzy.

Jaszewski podkreśla, że jeśli wypowiedzenia nie zostaną wycofane, lub lekarze nie przejdą na kontrakty, trzeba będzie ograniczyć pracę na niektórych oddziałach. Najpoważniejsza sytuacja jest na oddziale noworodków z poddziałem intensywnej opieki noworodka, gdzie ewakuacja groziłaby najmłodszym pacjentom szpitala. Doktor Maria Wilińska – ordynator oddziału podkreśla, że przewożenie tak małych dzieci byłoby niebezpieczne dla ich zdrowia a nawet życia. Dodaje też, że ona i pracujący tu lekarze liczą, że uda się jeszcze osiągnąć porozumienie z dyrekcją szpitala.
Także Marian Jaszewski zapewnia, że zależy mu na osiągnięciu porozumienia z lekarzami, ale dodaje, że nie jest w stanie zaproponować lekarzom podwyżki większej niż 770 zł brutto.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę