Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

260 mln euro na poprawę sytuacji rynku pracy

Osoby powyżej 45 roku życia, niepełnosprawni i kobiety, a także młodzi bezrobotni, którzy nie ukończyli 24 lat - to grupy, które będą w województwie podlaskim traktowane priorytetowo przy podziale środków z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL). Na realizacje tego programu operacyjnego, w latach 2007-2013, województwo podlaskie uzyskało ponad 260 mln euro.


PO KL składa się z 10 priorytetów, z których część realizowana jest na poziomie centralnym (środki przeznaczane są głównie na wsparcie efektywności systemów instytucjonalnych) i regionalnym, z przeznaczeniem środków na wsparcie osób i grup społecznych.

Działania przeciwdziałające bezrobociu u młodych ludzi mieszczą się w VI priorytecie PO KL "Rynek pracy otwarty dla wszystkich", na obsługę którego przeznaczono w województwie podlaskim prawie 83 mln euro - najwięcej spośród czterech priorytetów obsługiwanych na szczeblu regionalnym.

Wnioski o dofinansowanie z PO KL w województwie podlaskim będą przyjmowane przez Urząd Marszałkowski i Wojewódzki Urząd Pracy. Pierwsze - za dwa, trzy miesiące.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę