Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.tvp.pl

Przyjęcia do szpitala w Łomży nie zostały wstrzymane

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży nie wstrzymał dziś przyjęć pacjentów. Miał to być pierwszy krok do zawieszenia działalności niektórych oddziałów, gdyby przed końcem września nie udało się porozumieć z lekarzami, którzy kilka miesięcy temu złożyli wypowiedzenia umów o pracę. Dyrektor decyzję odłożył do poniedziałku, bo wciąż liczy na to, że więcej lekarzy będzie wycofywać wypowiedzenia. Zaznaczył, że w czwartek zrobiło to dziesięciu lekarzy.

Według Jaszewskiego, jeżeli nie dojdzie do porozumienia, 1 października do pracy przyjdzie 80 lekarzy - spośród 174 zatrudnionych. Aby zapełnić resztę etatów, 26 września zostaną otwarte oferty od lekarzy, którzy chcieliby pracować w Łomży. - Mam już kilka ofert m.in. z Białegostoku - dodał Jaszewski.

Jaszewski powiedział też, że mimo polepszenia sytuacji szpitala zagrożone "wygaszeniem" są cztery oddziały, z ordynatorami których nie doszedł do porozumienia. Są to oddziały: neurologiczny, chorób płuc i gruźlicy, zakaźny i noworodkowy.

- Najgorszą sytuację mamy na oddziale noworodkowym, gdzie w przypadku ewakuacji musielibyśmy przenieść ok. dziesięciu noworodków do szpitala w Białymstoku. Poza tym do końca przyszłego tygodnia powinniśmy wypisać ok. 95 proc. pacjentów z tych oddziałów, więc w sumie zostanie niewiele osób do ewentualnej ewakuacji - dodał Jaszewski.

zobacz: LIST OTWARTY LEKARZY SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO W ŁOMŻY

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę