Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Putra pierwszy, Kołakowski czwarty na liście wyborczej PiS do sejmu

Krzysztof Putra - wicemarszałek senatu - lider Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim będzie otwierał listę tej partii do sejmu. "Zgodziłem się na propozycję premiera, choć wolałem pracę w senacie" - przyznał Putra w rozmowie z Radiem Białystok. Już w niedzielę po konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku Krzysztof Putra powiedział o propozycji premiera. W niedzielę premier Jarosław Kaczyński miał ogłosić liderów podlaskiej listy wyborczej. Nie padły żadne konkretne nazwiska. Konwencję kończyli wspólnie na scenie: premier Kaczyński, Krzysztof Putra, Krzysztof Jurgiel i Jarosław Zieliński.

I to oni stanowią czołówkę listy PiS-u w regionie podlaskim. Jurgiel - były prezydent Białegostoku, minister rolnictwa i poseł znajduje się na drugiej pozycji. Na trzeciej - Jarosław Zieliński - reprezentant Suwałk - wiceszef MSWiA. Dalsze miejsca przypadły pozostałym 3 posłom: Lechowi Kołakowskiemu z Łomży, Jackowi Boguckiemu z Wysokiego Mazowieckiego i Kazimierzowi Gwiazdowskiemu z powiatu grajewskiego /Radziłów/. Taka kolejność została zaakceptowana przez komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Do senatu z ramienia PiS-u kandydować ma Jan Szafraniec - do tej pory reprezentujący Ligę Polskich Rodzin. Wśród innych kandydatów wymieniany jest obecny wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Paszkowski od 1990 roku związany jest z Porozumieniem Centrum, potem Prawem i Sprawiedliwością.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę