Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Lekarze ze szpitala chcą pracować

Rosną nadzieje na rozwiązanie patowej sytuacji w łomżyńskim szpitalu. Jutro rano ma odbyć się jeszcze jedno dodatkowe spotkanie komitetu strajkowego z dyrektorem szpitala. Poza tym coraz więcej lekarzy wyraża chęć przejścia na kontrakty i dalszej pracy w tej placówce. O ile jeszcze wczoraj dyrektor wymieniał osiem oddziałów, którym groziła ewakuacja, dziś mówi już o czterech, a nieoficjalnie wiadomo, że taka groźba dotyczy tylko trzech. Lekarze podkreślają, że nie rezygnują z żądań płacowych, ale nie chcą przyczyniać się do likwidacji szpitala, czy niektórych jego oddziałów.

- Nawet jeśli część lekarzy faktycznie odejdzie z pracy to na zdecydowanej większości szpitalnych oddziałów uda się zapewnić należytą opiekę pacjentom – podkreśla Jaszewski.
Dziś do dyrektora szpitala przychodziło wielu lekarzy deklarujących gotowość dalszej – po 1 października – pracy w szpitalu.
- Większość z nich jest zainteresowana przejściami na kontrakty, ale są i tacy, którzy mówią że niezależnie na jakich zasadach po 1 października będą pracować i ich słowo mi wystarcza – mówi Jaszewski.        
Dyrektor szpitala podkreśla, ze dziś nie byłby w stanie zapewnić opieki medycznej na czterech oddziałach: chorób zakaźnych, chorób płuc i gruźlicy, noworodkowego z poddziałem intensywnej opieki noworodka, neurologicznego. Nieoficjalnie mówi się jednak, że to już nieaktualne dane  i że jutro rano problem ten będzie dotyczył tyko trzech z nich.
Rano dyrektor ponownie ma się spotkać z komitetem strajkowym. Choć Jaszewski podkreśla, że nie jest w stanie zaproponować lekarzom wyższej podwyżki niż 770 z brutto lub przejścia na kontrakty, ale liczy tym razem uda się konflikt rozwiązać.  
- To będzie dzień sądny. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia będę musiał wstrzymać przyjmowanie pacjentów na tych kilku oddziałach, a pacjentów trzeba będzie przetransportować do innych placówek – mówi Jaszewski.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę