Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Z Łomży do Ostrołęki po lepszej drodze

W ciągu roku ma zostać przebudowana droga krajowa nr „61” pomiędzy Łomżą a Ostrołęką. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku rozstrzygnęła konkurs wyłaniający wykonawcę inwestycji. Odcinek 21 kilometrów „61” przebuduje łomżyńsko-ostrołęcko-piskie konsorcjum. Koszt realizacji zadania wynosi ponad 45,5 mln zł.

Inwestycja będzie polegała na przebudowie istniejącej drogi krajowej i poprawie jej parametrów. Droga będzie nieco poszerzona do 7 metrów, wyprostowana (w pionie i poziomie) i wzmocniona. Poza tym zostaną na skrzyżowaniach z drogami lokalnymi zostaną wybudowane tzw. lewoskręty.
Przebudowę „61” będzie prowadziło konsorcjum trzech firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego w Łomży, Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe w Piszu i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych „OSTRADA” w Ostrołęce. Przetarg wygrali, bo byli najtańsi. Swoje prace wycenili na 45 mln 769 tyś 644 zł i 31 gr. Prace będą prowadzone na odcinku od granicy województwa mazowieckiego do granicy miasta Łomża. Zgodnie z planem mają zostać ukończone do grudnia przyszłego roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę