Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Szefowa podlaskiego sanepidu zatrzymana - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

26 osób podejrzanych o korupcję w służbie zdrowia. Pewne jest, że wśród nich jest też osoba z Białegostoku. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy wśród zatrzymanych jest szefowa podlaskiego sanepidu, która wcześniej była kierownikiem laboratorium analitycznego w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku. Rzecznik podlaskiego sanepidu Artur Wnuk powiedział Radiu Białystok, że nic nie wie o zatrzymaniu. Przyznał jednak, że szefowej nie było dziś w pracy i nie można było się z nią skontaktować. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Łódzka prokuratura. Zatrzymani to przedstawiciele przedstawiciele firm medycznych oraz pracowników Zakładów Opieki Zdrowotnej z całego kraju – którym prokuratura przedstawiła zarzuty wręczania lub przyjmowania korzyści majątkowych w związku z prowadzonymi procedurami przetargowymi.

Jak ustalono, do przestępstw miało dochodzić od maja 2005 roku do lipca 2006 roku m.in. w Białymstoku, Łodzi, Bełchatowie, Częstochowie, Gliwicach, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Legnicy, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Starachowicach. Łapówki wynosiły od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oprócz pieniędzy przyjmowano lub wręczano telewizory plazmowe, samochody, sprzęt medyczny służący do wyposażenia prywatnych gabinetów. Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę