Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Pracujące dzieci

Myją szyby w samochodach, roznoszą ulotki reklamowe, a nawet wykonują drobne roboty na budowach - tak najczęściej zarabiają w wakacje białostockie dzieci. Jak mówi policja jest to nielegalne. Ale mimo to co raz więcej dzieci zarabia właśnie w taki sposób. "Myjąc samochodowe szyby w ciągu sześciu godzin potrafię zarobić nawet 50 złotych" - powiedział nam ośmioletni Piotr. Dzieci mogą pracować jeżeli mają skończone 15 lat i przyuczają się do zawodu lub gdy są zatrudnione sezonowo.

"Jednorazowo wykonywaną czynność nie można nazwać pracą" - powiedział Jan Matulewicz Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku. Dzieci poniżej 15 roku życia mogą być zatrudniane jedynie w zawodach artystycznych, reklamowych, sportowych i kulturalnych. Ale zawsze pracodawca musi o zgodę zapytać opiekuna dziecka, dyrektora szkoły i zgłosić to inspektorowi pracy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę