Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wysokie Mazowieckie najwyżej w województwie - Sokółka najniżej

Chodzi o dochód na każdego mieszkańca w ubiegłym roku. W rankingu tygodnika "Wspólnota", województwo podlaskie znalazło się na 11. miejscu w Polsce, sam Białystok jednak zamyka niemal ranking miast wojewódzkich - mniej o kilkadziesiąt złotych przypadło tylko średnio na mieszkańca Szczecina. O miejscu w rankingu przeprowadzonym w kilku kategoriach, decydowały przede wszystkim inwestycje samorządowe najczęściej uzależnione od pomocy unijnej.

Spośród samorządów naszego województwa najlepszą pozycję zajęło Wysokie Mazowieckie - w gronie miast powiatowych z całej Polski uplasowało się na 6. pozycji awansując przez rok o ponad 80 miejsc. 17. miejsce wśród miast na prawach powiatu zajęła Łomża, która przez rok przeskoczyła 12 miejsc. W pierwszej dwudziestce w swojej kategorii: najbogatszych gmin wiejskich znalazł się jeszcze Mielnik, chociaż 15 miejsce to gorzej niż rok wcześniej. Całe województwo podlaskie znalazło się na 11 miejscu w Polsce pod względem dochodu na każdego mieszkańca za ub.r. i awansowało przez rok o dwie pozycje. W gronie samorządów o najniższych dochodach na mieszkańca w 2006r. znalazły się małe miasta: Łapy i Choroszcz oraz powiat ziemski łomżyński.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę