Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Polityczne przyspieszenie. Posłowie i senatorowie już szykują się do nowej kampanii wyborczej

Sejm rozwiązany. Na mocy uchwały sejmowej i konstytucji taki sam los spotkał senat. Prezydent ogłosił wybory. Podlascy posłowie i senatorowie już szykują się do nowej kampanii wyborczej. Większość przyznaje wprost, że chce kandydować ponownie. Część "zastanawia się". Praktycznie czas na zastanawianie politycy mają do końca tygodnia. Już dwa tygodnie temu sztabowiec Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński ogłosił, że obecni posłowie PiS-u zasłużyli na ponowny start w wyborach. Mimo to Kazimierz Gwiazdowski - najmłodszy stażem - w piątek w nocy odkręcał na sali sejmowej tabliczkę ze swoim nazwiskiem i mówił, że spodobało się mu w sejmie.

Andrzej Fedorowicz z LPR ma już tabliczkę z poprzedniej kadencji. Ostatecznej decyzji w sprawie startu w wyborach jeszcze nie podjął. Poseł Eugeniusz Czykwin z SLD nie odkręcał tabliczki - bo chce do sejmu wrócić. Kolega partyjny Czykwina Marek Strzaliński "jeszcze się zastanawia". Decyzja należy też do władz SLD, kogo dopuszczą na listy i na które miejsce. A jeszcze przed samorozwiązaniem sejmu zapadła decyzja, że liderem listy Lewicy i Demokratów ma być inna osoba: Jarosław Matwiejuk -obecny radny sejmiku województwa. O "powodach osobistych" swego niezdecydowania przekonuje też Edmund Borawski jedyny poseł PSL i prezes spółdzielni mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. "Zastawania się" też przewodnicząca Samoobrony w Podlaskiem Genowefa Wiśniowska, ale już dziś spotyka się z szefami struktur powiatowych by ustalać kampanię wyborczą. Za to senator Ludwik Zalewski z LPR na pytanie o ponowny start z uśmiechem odpowiada: "Prawdopodobnie tak". "Nie załatwiliśmy wielu spraw wojskowych"- dodaje. "Grać dalej chce też Janusz Wójcik - trener piłkarski który reprezentował Samoobronę w sejmie. Raczej "Tak" - odpowiada też lider podlaskiego PiS-u - do tej pory wicemarszałek senatu Krzysztof Putra. "Bycie szefem ugrupowania zobowiązuje"- dodaje. "Zobowiązany " czuje się także inny szef ugrupowania - Robert Tyszkiewicz z Platformy Obywatelskiej i uważa, że wszyscy posłowie PO będą chcieli podsumować jak wyborcy oceniają ich "pracę na rzecz Polski".
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę