Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

PFD-COB : Rosną ceny mleka

PFD-COB: Rosną ceny mleka Obserwujemy bardzo dobrą koniunkturę na rynku mleka, rosną ceny mleka w skupie ze względu na duży popyt a ograniczoną podaż (sytuacja rynkowa, naturalna, mająca wpływ na wzrost ceny dobra ( w tym przypadku - mleka). Łatwo jest przewidzieć, że ze względu na wzrost ceny surowca do przetwórstwa, zakłady mleczarskie zapewne podniosą ceny swoich wyrobów aby zachować priorytet dochodów.

Oznacza to, że rolnicy, którzy zainwestowali w produkcję mleka mają dzisiaj wysokie dochody.

Sytuacja ta powoduje również bardzo duże zainteresowanie inwestowaniem w ten kierunek produkcji, jednak dużym ogranicznikiem jest kwotowanie produkcji mleka. Jednocześnie kwotowanie jest przywilejem dla producentów, którzy poiadają odpowiednie kwoty produkcyjne. Przywilej ten oznacza, że mają zapewniony rynek zbytu i opłacalną cenę, ponieważ kwotowanie ustala (ogranicza) podaż mleka. Sytuacja nadmiernego popytu obecnie wynika z  klęsk powodzi i suszy oraz pożarów w Europie i na świecie.

zachęcamy do zapoznania się z nastepującymi dokumentami:

Informacja Agrobiznesu 

sytuacja na rynku mleka w załączniku

planowanie produkcji bydła i mleka na naszej stronie internetowej 

 

Wojciech Dzierzgowski

PFD-COB 

Załączniki

Wojciech Dzierzgowski
pt, 07 września 2007 15:51
Data ostatniej edycji: wt, 11 września 2007 23:31:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę