Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pechowy proces

Wyjątkowy pech towarzyszy sprawie rzekomego zgwałcenia przez byłych instruktorów tańca z Suwałk i Łomży młodej kobiety. Pierwszy proces Jarosława P. i Dariusza S. trwał dwa lata. Drugi, po decyzji Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, miał się rozpocząć dzisiaj, ale rozprawę odroczono bezterminowo. Przypomnijmy, że byli instruktorzy zostali oskarżeni o kilkakrotne zgwałcenie młodej suwalczanki, w tym o gwałt zbiorowy. Do przestępstwa, pierwszy raz miało dojść w chwili, gdy uczennica Jarosława P. była jeszcze nastolatką.

Pierwszy proces trwał dwa lata, bo najpierw jeden z oskarżonych złamał rękę. Potem zmarł ławnik i po kilku rozprawach trzeba go było zaczynać od nowa. W końcu okazało się, że zgodnie z nowymi przepisami, sprawa o gwałt musi być przeniesiona z sądu rejonowego do okręgowego. Gdy zapadł już wyrok, Sąd Apelacyjny uznał,że proces musi rozpocząć się od nowa. Dziś tak się jednak nie stało. Poszkodowana, 25-letnia dziś kobieta przedstawiła bowiem zwolnienie lekarskie. Ponieważ jest oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie, sąd bezterminowo odroczył rozpoczęcie procesu. Pierwszy proces zakończył się skazaniem byłych instruktorów. Jarosław P. otrzymał karę 4 lata więzienia, Dariusz S. 2,5 roku pozbawienia wolności.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę