Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sprzęt ratownictwa medycznego dla łomżyńskiego pogotowia

Nowoczesny sprzęt dostało łomżyńskie pogotowie. Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach "Protecta" przekazało placówce dwie profesjonalne deski transportowe. Jedna jest przeznaczona dla dorosłych druga dla dzieci. Taki sprzęt jest niezbędny, powiedział Polskiemu Radiu Bialystok dyrektor łomżyńskiego pogotowia, Grzegorz Wasilewski, szczególnie przy urazach kręgosłupa. Pacjent na takiej desce jest unieruchomiony od położenia go w miejscu wypadku do zakończenia badań diagnostycznych w szpitalu. Nie ma konieczności przekładania go na inne nosze co mogłoby zagrażać jego życiu.

Bardzo ważne jest to, że deska jest niewidzialna dla promieni Rentgena. Dzięki temu pacjent nie musi być z niej zdejmowany nawet na czas prześwietlenia. Tego typu sprzęt bardzo dobrze sprawdza się podczas wypadków, kiedy pacjent leży daleko od drogi. Deski, które przekazało stowarzyszenie trafią do najnowszej karetki w łomżyńskim pogotowiu. Jak mówi dyrektor pogotowia tego typu sprzęt jest wykorzystywany praktycznie codziennie
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę