Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Wnioski na renty strukturalne jeszcze tylko dziś

Szybciej niż się spodziewano wyczerpany został limit wniosków jakie mogli rolnicy chcący otrzymywać renty strukturalne. Jak poinformował Radosław Iwański rzecznik prasowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dziś (20 sierpnia) jest ostatni dzień przyjmowania przez biura ARiMR-u wniosków na renty strukturalne w 2007 roku. Rolnicy takie wnioski mogli składać raptem przez 40 dni.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi termin składania wniosków o przyznanie renty strukturalnej w danym roku upływa z końcem dnia roboczego następującego po dniu, w którym liczba wniosków osiągnie 7560. Tymczasem w piątek Agencja miała już w sumie 7794 wnioski.
- Został przekroczony limit na bieżący rok. ARiMR ponownie będzie przyjmowała wnioski o renty strukturalne w 2008 roku – podkreśla Radosław Iwański.
Na razie jednak nie wiadomo kiedy w przyszłym roku rozpocznie się przyjmowanie wniosków o  rolnicze renty strukturalne.

Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej, który przewidział na renty strukturalne dla rolników najwięcej pieniędzy. W budżecie PROW na lata 2007 - 2013 zarezerwowano na to działanie ponad 2,18 mld euro (z czego 1,64 mld euro pochodzi z budżetu wspólnotowego, a ponad 0,5 mld euro z budżetu krajowego). Łącznie do 2013 roku w ramach Programu może skorzystać z tego działania 50 400 rolników.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę