Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Stado świniodzików w centrum Grajewa

Bynajmniej nie są dzikie - w mieście hoduje je jeden z myśliwych. I nie obchodzi go to, że stadko dosłownie zatruwa życie mieszkańcom okolicznych domów. Nie obchodzi go, bo sam mieszka w innej części miasta, z dala od hodowli.


Na dużym osiedlu domków jednorodzinnych są zadbane posesje, wypielęgnowane ogrody. I wszechobecny fetor i robactwo z tej hodowli dzikich świn, w samym centrum dzielnicy.

Trzy dorosłe i sześć młodych. Stado świniodzików mieszka tu od kilku miesięcy. Najgorszy jest smród i muchy, których fruwają tu całe chmary. Mieszkańcy nie mogli dogadać się z właścicielem hodowli, poprosili więc o pomoc straż miejską. Po interwencji pojawił się dodatkowy płot i folia zasłaniająca posesję.

Zwierzęta są krzyżówką dzika i świni. Trudno powiedzieć, czy więcej w nich zwierzęcia domowego czy dzikiego.

Dzikie czy domowe - na pewno bardzo uciążliwe. Dla wszystkich wokół oprócz właściciela. Ten mieszka w innej części miasta i pojawia się tu rzadko.

Mieszkańcy okolicznych domów zastanawiają się, co robić, jeśli mimo nakazu strażników świnie nie znikną.

Likwidacji hodowli mieszkańcy wyczekują z utęsknieniem.

źródło: Obiektyw
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę