Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Kto oskarży pijanych policjantów?

Łomżyńscy prokuratorzy nie chcą prowadzić sprawy pijanego policjanta, który doprowadził do kolizji drogowej. Najpierw prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Łomży poprosili Prokuratora Okręgowego o wyłączenie ich z tej sprawy, teraz podobny wniosek o wyłączenie wszystkich prokuratorów z okręgu łomżyńskiego wysłano do zwierzchniej prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Przypomnijmy przed tygodniem – w nocy z piątku na sobotę - policjant z wieloletnim stażem spowodował kolizję drogową na trasie Łomża - Jedwabne. Okazało się, że jechał pijany, a obok niego w samochodzie siedział inny pijany policjant.

Prokuratorzy argumentują, że chcą wyłączenia ich z tej sprawy aby uniknąć posądzeń o stronniczość. Prokuratorzy łomżyńscy zawodowo często musieli współpracować z policjantami, który byli kierownikami komisariatów w Piątnicy i Jedwabnem. Swoje czynności w tej sprawie ograniczyli jedynie do postawienia zarzutu jazdy pod wpływem alkoholu temu, który kierował samochodem... Dalsze postępowanie w tej sprawie będą prowadzić już prokuratorzy, którzy wyznaczy do tego Prokurator Apelacyjny w Białymstoku. Ma to nastąpić na początku przyszłego tygodnia.

Tymczasem  jak informuje Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej obaj  policjant, którzy juz następnego dnia po zajściu zostali odwołani z zajmowanych stanowisk nie będą pracować już w łomżyńskiej policji. Ten który kierował samochodem zostanie zwolniony dyscyplinarnie wobec popełnienia czynu o oczywistych znamionach przestępstwa, a ten który siedział obok złożył wniosek o przejście na emeryturę.

Przypomnijmy jeden z policjantów miał 33-letni, a drugi ponad 20-letni staż pracy w policji. Gdy ich zatrzymano mieli po około dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę