Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyński wkład w defiladę

Główne zdjęcie
Wojciech Zielkowski dowódca Garnizonu Łomża podczas pikniku wojskowego

W Warszawie zakończyła się uroczysta defilada z okazji święta Wojska Polskiego. Z Placu Na Rozdrożu pod Belweder przejechały czołgi Leopard i Twardy, samobieżne wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych, transportery Rosomak, samochody Skorpion i Humvee. Nad trasą defilady przeleciało kilkadziesiąt śmigłowców i samolotów tym F-16, MiG-29 i Su-22. To pierwsza tak duża defilada od 1974 roku, a w jej przygotowaniu uczestniczyli także łomżanie.

Jak podkreśla podpułkownik Wojciech Zielkowski dowódca Garnizonu Łomża i wchodzącego w jego skład I Łomżyńskiego Batalionu Remontowego łomżyńscy mechanicy przygotowywali czołgi i ciężkie pojazdy gąsienicowe do poruszanie się po ulicach Warszawy. Ich praca polegała przede wszystkim na wymianie standardowych gąsienic na takie z gumowymi wkładkami amortyzującymi. - Dzięki nim ważące po kilkadziesiąt ton czołgi mogą bez obaw jeździć po ulicach nie narażając ich na zniszczenie – mówił ppłk. Zielkowski.  

Defiladzie towarzyszyło ogromne zainteresowanie mieszkańców stolicy. Jak podają media  przypatrywały się jej tysiące osób; zarówno Aleje Ujazdowskie, jak i przylegające uliczki były pełne ludzi.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę