Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ubywa nam przedsiębiorczych

Główne zdjęcie
fot. Rzeczpospolita

Województwo podlaskie jest jedynym w Polsce, w którym w tym roku więcej firm upadło niż powstało. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w województwie podlaskim od początku stycznia do końca czerwca zarejestrowano 3700 nowych firm. Niestety w tym samym czasie zlikwidowano 4300 z już wcześniej działający. Oznacza to zatem, że w tym czasie ubyło nam 600 firm.


Podlaskie to jedyne województwo w Polsce w którym zmniejszyła się liczba działających podmiotów gospodarczych – wynika z danych GUS. Nawet w województwach świętokrzyskim i podkarpackim ich liczba nieznacznie, ale wzrosła.      
Najwięcej nowych firm rejestruje się w Mazowieckiem. Tu w ciągu półrocza przybyło blisko 6,5 tys. przedsiębiorstw.
Z danych Głównego Urzędu Statystycznego, które opublikowała „Rzeczpospolita” wynika, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2007 roku łącznie w kraju przybyło prawie 11 tys przedsiębiorstw. Obecnie mamy ok. 3 mln 646 tys. firm: od małych jednoosobowych do wielkich przedsiębiorstw.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę