Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wymianę dowodu trzeba zgłosić do urzędu skarbowego

Podatnicy wymieniający dowód osobisty mają obowiązek powiadomienia swojego urzędu skarbowego o zmianie dokumentu - przypomina Ministerstwo Finansów w poniedziałkowym komunikacie. Wymianę dowodu trzeba zgłosić na odpowiednim formularzu: formularz NIP-1 - wybierają osoby, które prowadzą samodzielnie działalność gospodarczą, formularz NIP-3 - osoby, które takiej działalności nie prowadzą. Wniosek kieruje się do naczelnika właściwego urzędu skarbowego.


Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej mają na zgłoszenie zmiany dowodu 30 dni, natomiast płatnicy VAT lub akcyzy tylko 14 dni - informuje resort finansów.

Resort finansów poinformował również, że osoby, dla których płatnikiem podatku PIT jest zakład emerytalny lub rentowy, mogą zgłosić wymianę dowodu za jego pośrednictwem. Instytucja ta ma obowiązek przekazać zgłoszenie naczelnikowi urzędu skarbowego w ciągu 7 dni od dnia złożenia zgłoszenia przez podatnika.

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą zgłosić wymianę dowodu za pośrednictwem urzędu wydającego dowód osobisty. Również w tym przypadku urząd ten ma obowiązek przekazać zgłoszenie naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie 7 dni od dnia złożenia zgłoszenia przez podatnika.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę