Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Na wycieczki łomżanie pojadą za swoje...

Ćwierć miliona złotych na dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży do miejsc pamięci narodowej rozdzielił podlaski kurator oświaty. Pieniądze dzielono pomiędzy szkoły, które napisały specjalne projekty w ramach kuratoryjnego programu „Podróże historyczno kulturowe w czasie i przestrzeni”. Uznanie w kuratorium znalazło 31 wniosków, ale w tej grupie nie ma żadnego wysłanego z ratusza w Łomży. Łomżyńskie wnioski przepadły, bo zawierały błędy formalne - mówi Małgorzata Palanis rzecznik prasowy kuratorium.

W sumie do kuratorium konkurs nadesłano ponad 80 wniosków. Można było otrzymać dofinansowanie np. wycieczek szkolnych, podczas których uczniowie pogłębialiby swoją wiedze o historii Polski. Kuratorium w tym roku dokładało się od 30 do nawet 70% kosztów takiej wycieczki. Niestety spośród czterech wniosków  wysłanych przez szkoły z terenu Łomży żaden nie załapał się na listę do realizacji. Jak podkreśla Małgorzata Palanis wszystkie odrzucono z przyczyn formalnych. W jednym z łomżyńskich wniosków zabrakło programu wycieczki, w innym zamiast programu były wymienione tylko miejsca w które mieliby uczniowie odwiedzić a w kolejnym zabrakło wymaganego podpisu dyrektora szkoły...
Wnioski które kuratorium zaakceptowało otrzymały dofinansowanie od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. W śród tych zaakceptowanych do realizacji jest m.in. projekt „Moja przygoda z historią”, który będzie realizowany w dwóch szkołach średnich podległych starostwu łomżyńskiemu.  Na ten cel starostwo w Łomży otrzymało ponad 7800 zł.  Poza tym pieniądze otrzymały także Piątnica (6 tys. zł), Miastkowo (17,5 tys. zł)  Radziłów (9,5 tys. zł), Grajewo (23 tys zł) i Stowarzyszenie Wspierania Edukacji I Rynku Pracy w Łomży, ale na realizację zadania „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” w szkole w Zambrowie (5 443,90 zł).

zobacz: W łomżyńskich szkołach nie będzie zajęć pozalekcyjnych!(?) 
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę