Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uwaga na niebezpieczne zabawki z Chin

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega, że na polski rynek trafiło blisko 4 tysięcy niebezpiecznych zestawów do makijażu dla dzieci, które zawierają ołów i chrom - pierwiastki znajdujące się na liście substancji niedozwolonych w kosmetykach. Dystrybuowane przez spółkę Dromader zestawy „Mój pierwszy makijaż” wyprodukowane zostały w Chinach. Składem przypominają kosmetyki przeznaczone dla dorosłych. Cienie do powiek, róż oraz szminki oferowane są w pięciu opakowaniach o różnych kształtach – ryby, psa, kota, serc i muszli.

Polski dystrybutor już wycofuje produkt z obrotu. Natomiast konsumenci, którzy nabyli niebezpieczne zestawy powinni niezwłocznie zwrócić je sprzedawcy. Jak poinformowała rzecznik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Kamila Kurowska, nie wykluczone, że zabawki mogły trafić również do podlaskich sklepów.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę