Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pół miliona zwolnień...

Na blisko pół miliona złotych prezydent Łomży zwolnił w tym roku z obowiązku płacenia podatku od nieruchomości sześciu łomżyńskich biznesmenów. Wszyscy dostali zwolnienia na podstawie specjalnej uchwały Rady Miasta z listopada 2005 roku. Aby dostać od prezydenta ulgę musieli kupić grunty lub budynki na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej albo stworzyć nowe miejsca pracy. To ile utworzono nowych miejsc pracy, tak samo zresztą jak informacja który biznesmen ile dostał zwolnienia pozostaje tajemnicą...

Informacji o tym, który z biznesmenów ile zaoszczędził ratusz, tak jak i przed rokiem nie chce ujawnić. Jest to o tyle dziwne, że w Biuletynie Informacji Publicznej publikowane są  imiona i nazwiska osób, wobec których zastosował ulgi, odroczenia, lub rozłożenie na raty podatków... W tym wypadku kwoty za zwyczaj wynoszą około 1-2 tys zł.  Być może wytłumaczeniem jest fakt, że w przypadku biznesmenów zwolnienia są dziesiątki, a czasami nawet steki razy wyższe...
- W pierwszym półroczu 2007 roku wspomnianym podmiotom udzielono pomocy na kwotę 481 tyś. 180 zł. -  wyjaśnia Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta.
Poza tym z ratusza otrzymaliśmy jedynie numery artykułu, ustępów i punktów uchwały na  podstawie których wobec owych sześciu biznesmenów zastosowano zwolnienia. (To co napisane jest poniżej pochyloną czcionką zaczerpnęliśmy wprost z Uchwały RM z 25 listopada 2005r. w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości)

  1. Dąbrowski Edward -  § 1 ust. 1 pkt. 3 (Budynki lub ich części wykorzystywane na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej produkcyjnej lub usługowej prowadzonej na terenie miasta Łomża, pod warunkiem utworzenia w okresie 60 dni poprzedzających nabycie prawa do zwolnienia dodatkowo od 5 do 10 stałych miejsc pracy)

  2. Mucharski Dariusz - § 1 ust. 1 pkt. 2 (nowo nabyte grunty, budynki i budowle przeznaczone na potrzeby prowadzenia działalności produkcyjnej lub usługowej)

  3. Wierzbowski Jerzy – Tadeusz - § 1 ust. 1 pkt. 4 (Budynki lub ich części wykorzystywane na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej produkcyjnej lub usługowej prowadzonej na terenie miasta Łomża, pod warunkiem utworzenia w okresie 60 dni poprzedzających nabycie prawa do zwolnienia dodatkowo powyżej 20 stałych miejsc pracy)

  4. Jankowski Janusz, Sienicki Witold – Zakład Instalacji Elektrycznych - § 1 ust. 1 pkt. 2  (nowo nabyte grunty, budynki i budowle przeznaczone na potrzeby prowadzenia działalności produkcyjnej lub usługowej)

  5. “GEMARK” Sp. zo.o. - § 1 ust. 1 pkt. 2  (nowo nabyte grunty, budynki i budowle przeznaczone na potrzeby prowadzenia działalności produkcyjnej lub usługowej)

  6. Puławski Daniel - § 1 ust. 1 pkt. 2  (nowo nabyte grunty, budynki i budowle przeznaczone na potrzeby prowadzenia działalności produkcyjnej lub usługowej)

Poza nimi w pierwszym półroczu prezydent zwolnił z płacenia podatku także spółkę TMT, Polską Grupę Farmaceutyczną i P.P.H.U „Okruszek” E. Gadomska. Te trzy spółki - jak wyjaśnił Czech - są zakładami pracy z chronionej (zatrudniają osoby niepełnosprawne) i zasady zwolnień w tym wypadku tym wypadku reguluje już ustawa o podatkach i opłatach lokalnych.

Dodajmy, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem zwolnienie biznesmenów z obowiązku płacenia podatków będzie skutkowało zmniejszeniem o taką sama kwotę subwencji którą samorząd otrzyma z rządu.


zobacz też:
Pomoc ściśle tajna
Ściśle tajne ujawnione(?)
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę