Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Krwiobus dla życia

Główne zdjęcie
Anna Ogrodnik-Wycik, kierownik stacji krwiodawstwa przy szpitalu wojewódzkim w Łomży

- Ambulans krwiodawczy, który od dzisiaj przez tydzień będzie kursować w Łomżyńskiem, to ogromna szansa, żeby pozyskać nowych dawców - mówi Anna Ogrodnik-Wycik, kierowniczka stacji krwiodawstwa przy szpitalu wojewódzkim w Łomży. - Krwi brakuje, bo młodzież, która w roku szkolnym regularnie dzieli się krwią z potrzebującymi, wyjeżdża na wakacje, a stali krwiodawcy korzystają z urlopów lub wyjeżdżają do pracy za granicę. Ponadto w sezonie letnim rośnie liczba wypadków, często tragicznych, kiedy wzrasta zapotrzebowanie na ten bezcenny lek.

"Krew darem życia" czy "Dać nadzieję na nowe życie" to hasła, które wprawdzie wpisały się w świadomość Polaków, lecz - niestety - w zbyt małym stopniu wpływają na podejmowane przez nas decyzje. Wielu z nas lękiem przed igłą tłumaczy grzech zaniedbania czy zwykłe lenistwo. Decyzja sprowadza się do zgody na lekkie ukłucie i przekazanie 450 ml życiodajnego płynu. Mimo stworzenia preparatów krwiopochodnych, nic krwi dotychczas nie zdołało zastąpić.
Krwiobus, w którym można podzielić się z bliźnimi bezpiecznie cząstką siebie, odwiedzi:
GRAJEWO dziś do godz. 12 na parkingu przy kościele na pl. Niepodległości
KOLNO wtorek, 31 lipca w godz. 8.30 - 12 przy ul. Wojska Polskiego (przy Urzędzie Miasta)
ŁOMŻA środa, 1 sierpnia w godz. 8.30 - 16 na Starym Rynku
ZAMBRÓW czwartek, 2 sierpnia w godz. 8.30 - 12 przy ul. Białostockiej 14 (obok sklepu LIDL)
CZYŻEW piątek, 3 sierpnia w godz. 8.30 - 12 przy Dużym Rynku
CIECHANOWIEC sobota, 4 sierpnia w godz. 9 - 13 przy Urzędzie Miasta.
Kto (jednak...) nie zdąży do krwiobusu, może udać się do punktów krwiodawstwa: w Zambrowie przy szpitalu miejskim (czynny w czwartki w godz. 8 - 11.30) i w Grajewie w NOZ Medicus obok szpitala (czynny w poniedziałki w godz. 8 - 11). W Łomży krew oddajemy w stacji krwiodawstwa w szpitalu wojewódzkim na i piętrze od pon. do pt. w godz. 7.30 - 13.30 i w każdą pierwszą środę miesiąca od 7.30 do 17.30. Krew mogą oddawać pełnoletni od 18 do 65 roku życia.
Krew oddaje się bezpłatnie i, na szczęście, również za darmo dostaje...

Mirosław R. Derewońko
  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę