Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Dobre występy zawodników Prefbetu Śniadowo na OOM

Główne zdjęcie
2-krotny medalista Daniel Chyliński-eliminacje na 800m

Trzy medale - dwa złote i jedne brązowy - zdobyli lekkoatleci LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” podczas na XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce (czyli Mistrzostwa Polski juniorów młodszych), które od minionej środy do piątku odbywały się w Szczecinie. W imprezie tej brało udział ponad 800 zawodników z 207 klubów.

trener Korytkowski wraz z mistrzowską sztafetą
trener Korytkowski wraz z mistrzowską sztafetą
Trener ze złotym medalistą A.Wojno
Trener ze złotym medalistą A.Wojno
Zdobywcą brązowego krążka został Daniel Chyliński, który w biegu na 800m uzyskał wynik 1.54,61. Daniel na ostatnią prostą wbiegał jako 5 zawodnik, ale skuteczny, mocny finisz pozwolił na zajęcie 3 miejsca.

Pierwszy złoty medal wywalczył Arkadiusz Wojno na 400m który pewnie pokonał rywali, a jego czas  48.74 jest nowym rekordem województwa podlaskiego w lat. juniorów młodszych.

Następnie jak zwykle na zakończenie mistrzostw została rozegrana najbardziej widowiskowa konkurencja lekkiej atletyki sztafeta 4x400m chłopców. Nasze „walczaki” w składzie: Grzegorz Kakareko (trener Jerzy Mydlarz), Daniel Chyliński, Grzegorz Jamiołkowski, Arkadiusz Wojno zafundowali nam prawdziwy horror, ale dzięki ambitnej walce i mądrej taktyce, którą ustaliliśmy przed biegiem pokonali na ostatniej prostej Zawiszę Bydgoszcz  i zdobyliśmy złoty medal!!!, a czas 3.21,84 to rekord woj. juniorów młodszych oraz rekord okręgu łomżyńskiego w kategorii... seniorów!!  
W historii ziemi łomżyńskiej jest to pierwszy złoty medal zdobyty przez sztafetę

Ponadto brązowy krążek na 200m zdobył Hubert Wiśniewski (LKS Narew Kurpiewski Łomża) – 22.32 (rek. żyć.) srebro przegrał o kilka tysięcznych sekundy!

Klasyfikacja medalowa mistrzostw
1.  MKS MOS Wrocław                  3-2-3
2.  MKL Szczecin                      3-0-1
3.  MOS Bytom                      2-1-1
   ….
5.LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO”     2-0-1
8.LUKS „HAŃCZA” Suwałki              1-2-1
17.  „PODLASIE” Białystok                     1-0-0
55.  „Narew” Kurpiewski Łomża              0-0-1

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę