Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejni podejrzani w śledztwie dotyczącym wypadku drogowego pod Jeżewem

Już 10 osób usłyszało zarzuty w sprawie wypadku drogowego pod Jeżewem, w którym zginęło 13 osób, w tym 10 białostockich maturzystów. Kolejni podejrzani to m.in. specjaliści od BHP. Dwoje z nich przeprowadzało kontrolę powypadkową w agencji turystycznej "Kosmos", do której należał autokar. Są podejrzani o poświadczenie nieprawdy w dokumentach, bo podali, że kierowcy mieli ważne badania podczas, gdy w rzeczywistości ich nie mieli - mówi prokurator Beata Michalczuk. Kolejny podejrzany - zdaniem prokuratury - podrobił podpis kierowcy pod dokumentem stwierdzającym, że przeszedł on szkolenie BHP, a takiego szkolenia wcale nie przeszedł.

Prokuratura postawiła też zarzuty pracownikowi firmy, w której wcześniej był zatrudniony jeden z kierowców autokaru. Zarzuciła mu, że przyjął od kierowcy zaświadczenie lekarskie wystawione przez nieupoważniony do tego ośrodek. Lekarka, która takie fałszywe zaświadczenie wystawiła już wcześniej usłyszała zarzuty. W sprawie tej podejrzani są też współwłaściciel, pełnomocnik oraz pracownik agencji turystycznej "Kosmos". Sprawę dwóch innych osób włączono do śledztwa, bo podczas kontroli powypadkowej wykryto pewne nieprawidłowości, ale osoby te nie mają bezpośredniego związku z wypadkiem pod Jeżewem. Przypomnijmy do katastrofy drogowej doszło we wrześniu 2005 roku. Autokar, którym jechali maturzyści zderzył się z ciężarową lawetą i błyskawicznie spłonął. Ustalono, że wypadek spowodował kierowca autokaru, który nie zachował ostrożności w czasie wyprzedzania innego pojazdu. Kierowca zginął na miejscu. Śledztwo przedłużono do końca września.
210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę