Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

20 hodowców pokazuje swoje zwierzęta podczas regionalnej wystawy w Szepietowie

LONDA z hodowli Wojciecha Kowalewskiego ze Srebrowa koło Wizny została superchampionem XI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Krowa ta daje rocznie prawie 10 tysięcy litrów mleka o zawartości około 4 procent tłuszczu i ponad 3,2 procent białka. Na wystawie swoje zwierzęta pokazuje 120 hodowców; oprócz krów i jałówek oceniane są konie, świnie i owce. Ponadto prezentowane są także kozy oraz drób użytkowy i ozdobny.

Dzisiaj w Szepietowie rozpoczęła się wystawa zwierząt, której towarzyszą targi sprzętu i maszyn rolniczych. Swoje wyroby prezentuje około 160 firm, w tym z zagranicy. Największe wrażenie robią ciągniki oraz inne maszyny niezbędne do uprawy roli i potrzebne w hodowli krów. W Szepietowie można także kupić rośliny, które zapewnią poprawę estetyki rolniczego obejścia. Rolnicy mogą również uzyskać porady niezbędne w prowadzeniu rachunkowości rolnej, w uzyskaniu pomocy z funduszy Unii Europejskiej oraz w prowadzeniu upraw ekologicznych. Wystawę w Szepietowie odwiedzą także rolnicy z zagranicy m.in. z Litwy. Targi i pokazy zwierząt potrwają do niedzieli. Jutro o 9.00 odbędzie się oficjalne otwarcie. Dzisiaj natomiast prowadzona jest ocena zwierząt - czyli to co jest sednem tego rodzaju spotkań gospodarzy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę