Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlascy samorządowcy dyskutowali o pieniądzach z programu regionalnego

Bardzo mocno studził apetyty Marszałek Województwa Podlaskiego Dariusz Piontkowski na spotkaniu z wójtami, burmistrzami, starostami i prezydentami miast naszego regionu. Dotyczyło ono podziału pieniędzy europejskich z programu regionalnego. W najbliższych siedmiu latach otrzymamy około 640 milionów euro. Jednakże wspólna waluta traci swą wartość do złotego i to już zmniejsza realne środki na inwestycje - powiedział marszałek województwa.

Ponadto podział tej kwoty na poszczególne osie priorytetowe czyli konkretne dziedziny powoduje, że np. na drogi możemy wydać około 100 milionów euro a potrzeby szacowane są na dziesięć razy więcej. Przestrzegam zatem samorządy - dodał marszałek Dariusz Piątkowski - aby nie szykowały po 10 czy więcej programów w każdej osi a jedynie jeden lub dwa aby nie marnować pieniędzy. Nie wszystko da się sfinansować z programu regionalnego. Warto także szukać pieniędzy z innych funduszy - dodał marszałek. Robią tak władze województwa czyniąc starania aby część inwestycji została sfinansowana z programów centralnych. Podejmują także działania, żeby drogi krajowe, których modernizacja planowana jest z programu rozwoju Polski wschodniej zostały również sfinansowane z programów krajowych. W ten sposób więcej pieniędzy z planów regionalnych można byłoby przeznaczyć na inwestycje wojewódzkie.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę