Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Niegospodarni w mleczarni

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko członkom zarządu byłej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Zambrowie – poinformowała Gazeta Współczesna na swojej stronie internetowej. Troje członków zarządu Tadeusz W., Halina G. i Zygmunt B. odpowiadać będą za wyrządzenie znacznych szkód w majątku swojej firmy, a Wiktor Władysław W. z Warszawy za to, że namawiał ich do niekorzystnych operacji finansowych.


Śledztwo było prowadzone od 2004 roku. Doniesienie do prokuratury złożyły władze spółdzielni Mlekpol w Grajewie, które w 2003 roku przejęły zambrowską OSM. Wówczas nieprawidłowości wyszły na jaw.

Jak podaje Współczesna powołując się na prokuraturę mechanizm doprowadzenia spółdzielni do strat był następujący - członkowie zarządu podpisywali umowy na sprzedaż swoich wyrobów z firmami, z którymi raczej powinni zerwać kontakty, bo już wcześniej okazywały się niesolidnymi kontrahentami. Efekt umów z jedną z takich spółek to 2,8 mln zł strat dla OSM, z kolejną - 2,6 mln i 1,5 mln z następną.
Oskarżeni nie przyznają się do winy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę