Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

NFZ będzie kontrolować lekarzy

Lekarze, którzy nie wpisują PESELU pacjentów na receptach mogą się spodziewać kontroli z Narodowego Funduszu Zdrowia. Tylko wczoraj do Rzecznika Praw Pacjenta trafiło kilka skarg na lekarzy, którzy w ten sposób potraktowali swoich pacjentów. Rzecznik Praw pacjenta Anna Zajkowska-Głowacka uważa, że pacjenci nie powinni być zakładnikami sporów między środowiskiem lekarzy a władzami, a właśnie ta forma protestu godzi przede wszystkim w pacjentów i nie może obyć się bez konsekwencji.

Każda skarga zostanie wnikliwie sprawdzona, a po udowodnieniu celowego zaniedbania, lekarza czekają dotkliwe konsekwencje. To może być grzywna w wysokości 2% rocznego kontraktu z NFZ - mówi rzecznik Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - Adam Dębski. Przypomnijmy, że od 1 lipca lekarze mają obowiązek wpisywania numeru PESEL pacjentów na receptach. Część z nich w ramach protestu tego nie robi, co stwarza znaczne utrudnienia dla pacjentów - taka recepta nie może być w pełni zrealizowana. Dlatego też minister zdrowia zdecydował, że do czasu rozwiązania konfliktu farmaceuci mogą uzupełniać brakujące numery na realizowanych receptach.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę