Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Prefbet na Mistrzostwach Świata

Główne zdjęcie
Arkadiusz Wojno wraz z trenerem Andrzejem Korytkowskim na obozie w Szklarskiej Porębie

Po serii bardzo dobrych występów w biegu na 400m (ustanowieniu rekordu życiowego 49.05s) Arkadiusz Wojno wychowanek LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” został powołany na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, które odbędą się w Czeskiej Ostrawie (11 – 15.07.2007r.) Uczeń ZSO w Wysokiem Mazowieckiem pobiegnie w sztafecie szwedzkiej (400 + 300 + 200 + 100m). Podopieczny trenera Andrzeja Korytkowskiego będzie miał najtrudniejsze zadanie ponieważ będzie biegał na najdłuższej zmianie (400m).


- Nie obawiam się o występ Arka – mówi Andrzej Korytkowski – jestem pewien, że da z siebie wszystko i na pewno nie będzie się oszczędzał, a wynik uzyska bardzo dobry.
Przypomnijmy, że Arkadiusz Wojno wraz z Danielem Chylińskim uzyskali najlepsze wyniki lekkoatletyczne w historii ziemi łomżyńskiej, gdyż ustanowili rekordy Polski! Arek – młodzików na 600m – 1.23,0, a Daniel – juniorów młodszych na 800m – 1.55,67
Rekord Polski i awans na Mistrzostwa Świata daje Arkowi pozycje lidera łomżyńskiej lekkiej atletyki przed Danielem Chylińskim (rekord Polski) i Arturem Gąsiewskim (srebro na mistrzostwach Europy w sztafecie 4x400m i udział w Mistrzostwach Świata).

Oprócz Arkadiusza Wojno bardzo blisko awansu na Mistrzostwa Świata byli:
- Daniel Chyliński – 800m, któremu do minimum PZLA zabrakło 1.59sek. (minimum Światowej Federacji uzyskał)
- Magdalena Stankiewicz – 800m jej z kolei zabrakło 1.81sek. (również posiada minimum Europejskiej Federacji)
- Mamy nadzieję, że do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w Bydgoszczy pech ich opuści i uzyskają wyniki uprawniające ich do tego startu – mówi Korytkowski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę