Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

W szpitalu przyspieszą...

Zwiększenie liczby przyjmowanych dziennie pacjentów to pomysł ordynatorów i kierowników przyszpitalnych poradni specjalistycznych na zlikwidowanie kolejek, które znacznie się wydłużył przez niemal 40 dni strajku lekarzy Wojewódzkiego Szpitala w Łomży. Marian Jaszewski – dyrektor szpitala - ma nadzieję, że nabrzmiałe kolejki uda się rozładować w ciągu 5 – 6 tygodni. Tymczasem pacjenci, którzy mieli trafić do szpitala w okresie strajku, proszeni są o kontakt ze recepcją, aby ustalić nowy termin wizyty.


W piątek, po 38 dniach strajku, lekarze łomżyńskiego szpitala powrócili do pracy. Ponad miesięczna przerwa w wykonywaniu planowych zabiegów i badań sprawiał, że listy kolejkowe pacjentów oczekujących na planowe zabiegi w szpitalu znacznie się wydłużyły. Teraz aby rozładować kolejki ordynatorzy zaproponowali, że są w stanie, na podległych sobie oddziałach, przyjmować codziennie kilku pacjentów więcej, tak aby do końca wakacji uporać się z tym problemem. Zdaniem dyrektora szpitala Mariana Jaszewskiego najpoważniejsza sytuacja w poradni preluksacyjnej, gdzie w kolejce zapisanych jest około 700 dzieci.
- Tu raczej się to nie uda w tak krótkim czasie, ale na innych oddziałach jest to możliwe – mówi dyr. Jaszewski.
Dyrektor dodaje, że pacjenci już mogą zgłaszać się do lekarzy.
- Jeśli będzie to możliwe zostaną przyjęci natychmiast, jeśli nie ustalony zostanie nowy termin wizyty – podkreśla Jaszewski. - Termin ten można też ustalić telefonicznie, dzwoniąc do szpitalnej recepcji – dodaje dyrektor.

Przypomnijmy strajk lekarzy w łomżyńskim szpitalu trwał od 21 maja do 29 czerwca 2007 roku. W tym czasie szpital pracowała jak na ostrym dyżurze, a  przyszpitalne poradnie i pracownie diagnostyczne były zamknięte.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę